1/2 Prince (manhua+novela)

13. ledna 2014 v 20:32 | "Já jsem tady Vzduch!" |  Recenze
...aneb jak se žije transvestitům v onlinovce?
Pseudorecenze na manhwu* a novelu, podle níž byla napsaná. V budoucnu plánuji Prince(novelu) překládat, takže to beru celkem vážně. Nebo spíš... aspoň se o to pokusím.

*Tchai-wanská manga :D
(Zdroj ilustračního obrázku ZDE )


Přibližný úvod do děje:
Píše se rok 2100, MMORPG hry a vůbec hry obecně už dosáhly úplně jiné úrovně, než na kterou je zvyklý dnešní běžný hráč. Hraje se ve spánku pomocí speciální helmy a hrou člověk opravdu žije, není proto divu, že se společnosti předhánějí o to, kdo vymyslí hru co nejrealističtější. A právě novou MMORPG jménem Second Life (jméno nemá navazovat na žádnou nyní už existující MMO), která má údajně realističnost 99%, a na trhu je žhavou novinkou a přesto hned nejprodávanější, také náš příběh prochází, odehrává se víceméně v ní. Second Life je typickou fantasy MMO. Existují určité hratelné rasy a povolání. Aby se však podpořila realističnost, jeden hráč smí vlastnit pouze jedinou postavu a věci jako vzhled či pohlaví se odvozují od jeho skutečného já. Vzhled si samozřejmě můžete trochu upravit, ale postava vám vždy bude podobná. Pohlaví měnit nelze vůbec. Tolik základní info ke hře, a teď už k příběhu.
Feng Lan je 19ti letá studentka na univerzitě a do hraní SL by se nejspíše nikdy ani nepustila, kdyby čirou náhodou v den spouštění hry neměla hádku se svým bratrem, dvojčetem, kterému se povedlo ji vyhecovat natolik, že se rozhodne také začít hrát a pořádně mu to in-game natřít.
Další náhodou se stane, že Feng Lan je úplně první osobou, která SL spustila. Proto také od GM dostane speciální možnost mít ohledně vytvoření své postavy jedno přání. A pamětliva toho, jak se jí bratr posmíval, že to holky ve hrách mají obecně jednodušší, vždycky se druhým schovávají za záda a nechávají si kupovat věci či vyexpit se tu a tam (nebo pořád O.o :D), a že by rozhodně nezvládla hrát za warriora (válečník. Nebudu tohle označení používat, max. tak war) v první linii nedokázala, vyplýtvá velice inteligentně tohle přání právě na změnu pohlaví svého avataru. Game Masters ale mají podmínku, aby přání splnili: Musí být buď o 30% hezčí, nebo ošklivější, než by byla normálně. Samozřejmě, že jako správná holka si neprozřetelně vybere být hezčí, jako rasu samozřejmě nic jiného než elfa. A tak se z Feng Lan herně stává ultrabishie, před kterým padne na zadek dokonce i dívka, která pomáhá s vytvářením charakterů. Jako jméno pak nepřipadá samozřejmě v úvahu nic jiného než Prince. Se svým božským vzezřením a doporučením od oné "npc, co vlastně není npc", aby jí(herním jménem Lolidragon) nezapomněla ve hře napsat, je Feng Lan, nyní už první a poslední "tranny" ve hře, Prince, hozena do světa Second Life, kde jí čeká nejedno dobrodružství.
Samozřejmě, že to děvče nebude mít vůbec jednoduché. Číhají na ni totiž nejen zástupy fanatických fanynek, připomínající spíš hladové vlky, slídící po kusu čerstvé flákoty, ale i mnohem horší věci. Vemte si, jaké to asi musí být, přebrat holku svému bratrovi, svést vlastní nejlepší kamarádku, rozsekat herně vlastní rodiče na maděru aj., nemluvě už o faktu, že do Prince zblázněný homosexuální bard se ukáže být Feng Laniným profesorem na univerzitě a očividně si ji plete s jejím bratrem. Pak je už utajení vlastní identity otázkou života a smrti. A když se postupem času začnou dokonce objevovat i chyby ve hře, a nejmocnější NPC vůbec získá vlastní vůli a rozhodne se vyhladit všechny hráče... To teprve bude zajímavé....

Názor jedné pokřivené mysli
Srdcovka. Poloviční Princátko prostě miluju. Jak manhwu, která je mimochodem i pěkně nakreslená, některé výrazy postav mě doteď dostávají, tak i novelu (ačkoliv manhwu mám trochu raději, ale tak opravdu jen TROCHU). Jedná se především o vtipnou záležitost, protože Prince je tak trochu hlupák a vytváří tak naprosto nečekané a nesmírně funny situace. Myslím, že si tam každý najde něco. Oblíbená věc jako MMORPG, do toho trocha té akce, romantiky a velká dávka humoru. Rozhodně neprohloupíte, když si přečtete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ell Ell | Web | 13. ledna 2014 v 21:01 | Reagovat

Mělo by tam být obsaženy fotky těch daných herců v těch daných rolích... Můžeš připojit text písničky, jméno postavy, jméno herce... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

.
N Á S L E D U J E .. " K O N E Č N Í K "
.
Momentálně ujíždím na...


VEMTE PROSÍM NA VĚDOMÍ, ŽE KDO MI NĚCO UKRADNE, TEN DOSTANE PŘES TLAMIČKU.
S láskou, Vzduch :-*