Duben 2015

Nějaké ty Felixárny - MIX všeho

28. dubna 2015 v 21:37 | "Já jsem tady Vzduch!" |  ostatní grafika
Víceméně jenom nápisy, podpisy, odznáčky a tak, patří k online textovce, zmiňované už tolikrát, že snad ani nemá smysl házet nějakou skrytou reklamu, hehe :D Některé z nich mají jeté pozadí a to jednoduše proto, poněvadž na oné textovce je pozadí v šedé barvě a nejlépe tam ty věci fungují, když to pozadí mají přímo :D
Ke každé té věci se vztahuje nějaký příběh, tudíž vás očekává dloooouhý článek (a ne. NEBUDE tu tentokrát skrytá reklama ftw!), pokud jste tedy ochotni se začíst.

Obrázek
(protože Slytherin power!)
...tralala, perex

Lehce jetý růžový moře se sluníčkem

16. dubna 2015 v 12:58 | "Já jsem tady Vzduch!" |  Kresby
...aneb proč mě štve, že rubrika Kresby se jmenuje Kresby, neb se jedná o MALBU.
Ale zpět k tomu veledílu.
Asi jsem se maličko zbláznila, nebo mi to jaro a sluníčko vlezlo na mozek, neb jsem se nejenže vrátila k malování (na koleji, na zemi, na tašce od COOPu, lalala...), ale hlavně, maluju RŮŽOVĚ. Já. Boha mojho. Každopádně, jak toto vzniklo? Jednoduché. Blíží se narozeniny mé drahé bábi (bude slavit 65), a tak mě napadlo, že bych jí mohla darovat něco, no, homemade. Třeba jí namalovat obrázek, jak kdysi dávno ve školce. Well, why not. Akrylky ve slevě, všechno šlo celkem dobře, sednout večer na zem, pustit Jaejoonga (konkrétní písničku hodím dolů pod článek) a jet. Jet růžově.
Nebudu lhát, výsledek se mi docela líbí. Až na tu jetou lodičku. eh. Brzy ho taky nahodím na svůj DevArt, ovšem jen finální verzi. Vám přináším (pod perexem) whole work progress ;)
Kvalita ála mobilní foťák. Nic lepšího k dispozici nemám...

(↑ finální verze, tak jak bude k vidění na DA)

Mučení postav aneb Textové RPG

9. dubna 2015 v 18:03 | "Já jsem tady Vzduch!" |  V mozku červ
Myslím, že právě tenhle pojem velmi dobře vystihnuje téma tohoto týdne, tedy "mučení povoleno" . Tedy alespoň v mém případě. Nebudu se tu rozepisovat o tom, jak takové textovky fungují nebo recenzovat jednotlivé z nich, na to jsou jiní experti než já. Sama hraji jen na už několikrát omílaném Felix Felicis a nově na Dragon Riders, takže kdyby nááááhodou někdo taky někde tam hrál a chtěl si někdy zahrát se mnou... ehm, tedy, neodbíhejme.

Mučení povoleno, to je něco, čím se sama na textovkách řídím, a ještě si nikdo nestěžoval. Navíc pozoruji, že mezi hráči nejsem jediná. A tak si říkám, že tohle je také jeden z důvodů, proč ty textovky a vlastně obecně hry získávají popularitu. Nejen že se stanete někým jiným, on se vám do rukou dostane osud bezbranné postavy, se kterou si můžete víceméně dělat, co se vám zlíbí. A ano, dle potřeby a nálady je zmučit. Vím, co říkám, mé postavy nechť jsou příkladem. Težko byste v reálném životě někoho zavřeli do sklepa bez světla a tepla, přiváděli ho k zoufalství jak fyzickému tak psychickému a násilím v něm pěstovali touhu vidět krev všech kromě své. Tedy, mohli byste to zkusit, ale pochybuji, že by se to setkalo s pochopením. Kdepak, šli byste hezky sedět. To u RPG nehrozí.
A lidé jsou morbidní, zvrácená stvoření, ať se to snaží skrýt jakkoliv. Postavy mučí velmi rádi, a někteří dokonce čtou jen ty příspěvky, kde se nějaké to mučeníčko odehrává. Nejspíš jim to dává pocit moci, nebo prostě vědomí, že by mohlo být mnohem, mnohem hůř. Proč asi existují takové horory, že ano? Stejný princip, jen si to člověk nepíše sám dle svého.

Tolik k mému krátkému zamyšlení nad tímto slovním spojením a první asociací, co si s tím spojím. Co dál? Mohla jsem se rozepsat o praktikách ve středověku, o tom, jak kat dostával za svou práci božský prachy za cenu vyšlenění z povrchní společnosti, která si stejně ty popravy užívala. Mohla jsem rozebrat využití bambusu k mučení v Japonsku a Číně.
Nebo se to téma mohlo týkat blbých Padesáti odstínů bahna. Ale já napsala o RPG. A komu se to nelíbí, nechť v pokoji odejde. Protože "mučení povoleno" tady neplatí. Minimálně ne mučení mojí osoby.

Leonidas - OC kresba

8. dubna 2015 v 21:31 | "Já jsem tady Vzduch!" |  Kresby
Starší kresbička, kterou jsem kdysi dávno házela ještě na Blodige Rive, když jsem ten blog mívala. Uhh, fakt hodně dávno. Nyní už k nalezení na mém DevArtu, nicméně here you go too:
Na DA bude asi trochu větší verze, ehehe :D

Plátěné tašky

8. dubna 2015 v 0:30 | "Já jsem tady Vzduch!" |  Odpadkový koš
...aneb Vzduch zase chytá uměleckou a po milionu let (měsíci? eh?) se hlásí, že je naživu. Normálně tady z toho začíná být měsíčník, nebo co, jak tak koukám na seznam článků. No, nevadí.
Každopádně, éééh, plátěné tašky. To jsme si tak jednou řekly se spolubydlou, že si nějaké vytvoříme. Respektive, já měla jet na sraz Felix Felicis (skrytá reklama again? :D ) a chtěla jsem něco s HP tématikou, no a když mě slečna spolubydla viděla tvořit, vymyslela si pro mě mravence od Marca Marquéze (eh, pořád nevím jak se ten člověk píše správně, nebijte mě!) ...
...a tak jsem po dlouhé době vzala do ruky štětec, a hle, plátěnky spatřily světlo světa. :D
Fotodokumentace kvalita mobil, as usual. :D

.
N Á S L E D U J E .. " K O N E Č N Í K "
.
Momentálně ujíždím na...


VEMTE PROSÍM NA VĚDOMÍ, ŽE KDO MI NĚCO UKRADNE, TEN DOSTANE PŘES TLAMIČKU.
S láskou, Vzduch :-*